REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Co słychać na budowie kolejowego tunelu średnicowego pod Łodzią? [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na budowie kolejowego tunelu średnicowego pod Łodzią? [FILMY]
Pod Łodzią powstaje podziemna linia kolejowa, która połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska. Tunel średnicowy to kontynuacja budowy dworca Łódź Fabryczna, który z dworca końcowego stanie się przelotowym. Przez ścisłe centrum Łodzi będą mogły jechać pociągi regionalne i dalekobieżne na osi wschód-zachód, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Kaliska oraz na osi północ-południe, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Żabieniec.
[Warszawa] Możliwości nowego centrum targowo-konferencyjnego GlobalExpo na Żeraniuartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Możliwości nowego centrum targowo-konferencyjnego GlobalExpo na Żeraniu
Sześć sal konferencyjnych różnych wielkości, duża sala eventowa, która pomieści nawet 2,6 tys. osób,...
[Łódź] Łódzkie Śródmieście – dzielnica, która przyciąga mieszkańcówartykuł
Pokaż artykuł
[Łódź] Łódzkie Śródmieście – dzielnica, która przyciąga mieszkańców
Łódź przez wielu jeszcze do niedawna uważana za mocno industrialne miasto, niewątpliwie zyskuje na a...
Kolej Dużych Prędkości: Pilnie potrzebny odcinek linii „Y” Sieradz – Wrocław. Przetargi mają ruszać w przyszłym rokuartykuł
Pokaż artykuł
Kolej Dużych Prędkości: Pilnie potrzebny odcinek linii „Y” Sieradz – Wrocław. Przetargi mają ruszać w przyszłym roku
Odcinek z Sieradza do Kępna, który jest projektowany przez spółkę Centralny Port Komunikacyjny w ramach inwestycji kolejowych Port Polska, to najbardziej potrzebna linia kolejowa w Polsce. Najszybsze pociągi umożliwią pokonanie trasy z Warszawy do Wrocławia w 1 godz. 36 min.
[Wrocław] Osiedle "Galaktyka"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Osiedle "Galaktyka"
Wrocław, Fabryczna
[Lublin] Kompleks biurowy "North Office Park"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Lublin] Kompleks biurowy "North Office Park"
Lublin, Czechów Południowy
Nowe przejście pod torami w Strzemieszycach dla większego bezpieczeństwaartykuł
Pokaż artykuł
Nowe przejście pod torami w Strzemieszycach dla większego bezpieczeństwa
Nowe przejście podziemne w stacji Dąbrowa Górnicza Strzemieszyce zwiększa poziom bezpieczeństwa, łączy dwie strony miasta, umożliwia dostęp do peronów i komunikację pieszym, osobom o ograniczonej możliwości poruszania się i rowerzystom. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybudowały przejście pod torami w stacji. To wspólny projekt PLK S.A. i Gminy Dąbrowa Górnicza. Wartość inwestycji wyniosła 9,7 mln zł netto.
Na Dolnym Śląsku trwa rewitalizacja linii kolejowej łączącej Kłodzko z Kudową-Zdrójartykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku trwa rewitalizacja linii kolejowej łączącej Kłodzko z Kudową-Zdrój
Na Dolnym Śląsku trwa rewitalizacja kolejnej linii kolejowej. Postępują prace na linii nr 309, która łączy Kłodzko przez Polanicę-Zdrój i Szczytną z Kudową-Zdrój. To odcinek o długości ok. 10 kilometrów. Jest to ważna linia, łącząca popularne miejscowości uzdrowiskowe i turystyczne w województwie dolnośląskim.
Nowe wiadukty usprawniły przejazdy na kolejowej trasie z Krakowa do Katowicartykuł
Pokaż artykuł
Nowe wiadukty usprawniły przejazdy na kolejowej trasie z Krakowa do Katowic
PKP PLK S.A. kończą budowę nowych wiaduktów drogowych w Pisarach i Młoszowej, w województwie małopolskim. Od kilkunastu dni z przejazdów nad torami kolejowymi korzystają już kierowcy. To efekty inwestycji Polskich Linii Kolejowych w bezpieczeństwo na najważniejszej magistrali łączącej Śląsk z Małopolską. Nowe skrzyżowania bezkolizyjne powstają dzięki wsparciu Unii Europejskiej, w ramach instrumentu CEF „Łącząc Europę”.
Koleją do fabryki samochodów Volkswagena – od niedzieli nowy przystanek niedaleko Wrześniartykuł
Pokaż artykuł
Koleją do fabryki samochodów Volkswagena – od niedzieli nowy przystanek niedaleko Wrześni
Już od niedzieli 10 grudnia podróżni w Wielkopolsce zyskali dodatkowy przystanek – na linii kolejowej między Jarocinem a Wrześnią pociągi zatrzymają się w Obłaczkowie. Będzie lepszy dostęp do kolei i możliwość dogodnego dojazdu do fabryki samochodów. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczyły na inwestycję z „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025” ponad 5,1 mln zł.
Kolejowa rewolucja na Dolnym Śląsku nabiera rozpęduartykuł
Pokaż artykuł
Kolejowa rewolucja na Dolnym Śląsku nabiera rozpędu
Kolejowa rewolucja na Dolnym Śląsku nabiera rozpędu. Regionalny przewoźnik – Koleje Dolnośląskie testuje pociągi o napędzie wodorowym. O szczegółach mówili w środę, 3 września podczas konferencji prasowej marszałek Paweł Gancarz, wicemarszałek Michał Rado, Paulina Hennig-Kloska – Minister Klimatu i Środowiska oraz Dorota Zawadzka – Prezes Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Koleje Mazowieckie rozpoczęły odbiory nowoczesnych pojazdów ezt ER160 FLIRTartykuł
Pokaż artykuł
Koleje Mazowieckie rozpoczęły odbiory nowoczesnych pojazdów ezt ER160 FLIRT
Dziewięć pierwszych elektrycznych zespołów trakcyjnych FLIRT wyprodukowanych przez Stadler Polska zostało dziś oficjalnie odebranych przez Koleje Mazowieckie. To początek realizacji umów na zakup 14 sztuk EZT I oraz 11 sztuk EZT I, dofinansowanych z programu KPO. Tym samym rozpoczęły się dostawy nowych EZT dla Mazowsza – tylko w 2026 roku do przewoźnika trafią aż 53 pojazdy tego typu.
PKP PLK zakończyły prace na liniach od Bytomia do Zabrza i od Sosnowca do Mysłowic Brzezinki [FILMY + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
PKP PLK zakończyły prace na liniach od Bytomia do Zabrza i od Sosnowca do Mysłowic Brzezinki [FILMY + ZDJĘCIA]
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończyły prace na liniach od Bytomia do Zabrza i od Sosnowca do Mysłowic Brzezinki. W efekcie towary jeżdżą szybciej i sprawniej w Górnośląskim Okręgu Przemysłowym. Projekt za ponad 400 mln zł ze środków unijnych POIiŚ obejmuje także ostatnią część zadania – przebudowę stacji towarowej Katowice Szopienice Północne.
W woj. dolnośląskim trwa rewitalizacja kolejnej linii kolejowej [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W woj. dolnośląskim trwa rewitalizacja kolejnej linii kolejowej [FILM]
Samorząd województwa dolnośląskiego rewitalizuje kolejną linię kolejową. Prace na odcinku linii nr 310, pomiędzy podwrocławskimi Kobierzycami a Piławą Górną, znacznie poprawią połączenia między Wrocławiem a południowymi regionami województwa. W jednej z najbogatszych i najszybciej rozwijających się gmin w Polsce – gminie Kobierzyce znajduje się wiele fabryk (miejsca pracy). Realizacja inwestycji pozwoli na szybki i sprawny dojazd z południowej części województwa do Kobierzyc.
[Lutynia] Osiedle Lutyniainwestycja
Pokaż inwestycję
[Lutynia] Osiedle Lutynia
Lutynia, Środa Śląska
Bochenkainwestycja
Pokaż inwestycję
Bochenka
Kraków, Bochenka
Dolny Śląsk: Pociągi wrócą na trasę Świdnica-Jedlina Zdrój. PKP PLK ogłosiły przetargartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Pociągi wrócą na trasę Świdnica-Jedlina Zdrój. PKP PLK ogłosiły przetarg
Ze Świdnicy Kraszowice do Jedliny-Zdrój będzie można dojechać koleją za nieco ponad dwa lata. To odc...
Po ponad 30 latach pociągi znów pojadą ze Świdnicy do Jedliny-Zdroju [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Po ponad 30 latach pociągi znów pojadą ze Świdnicy do Jedliny-Zdroju [FILM]
Po ponad 30 latach pociągi znów pojadą ze Świdnicy do Jedliny-Zdroju. Zapewniony będzie dogodny dostęp do kolei dla mieszkańców m.in. Bystrzycy, Lubachowa i Jugowic. Turyści zyskają atrakcyjne przejazdy w rejon Gór Sowich i rzeki Bystrzycy.
To już pewne. Pociągi wrócą po wielu latach na Dworzec Świebodzki we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
To już pewne. Pociągi wrócą po wielu latach na Dworzec Świebodzki we Wrocławiu
Dzięki dofinansowaniu z programu Kolej Plus na wrocławski dworzec Świebodzki po ponad 30 latach wrócą pasażerskie połączenia kolejowe. Dziś podczas konferencji prasowej w obecności Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego, Andrzeja Bittela – Sekretarza Stanu, pełnomocnika rządu ds. przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu oraz przedstawicieli samorządu Wrocławia i Środy Śląskiej zainaugurowano realizację dolnośląskich projektów dofinansowanych w ramach Programu Kolej Plus.
Po 25 latach wróciły pociągi do Karpacza. Co słychać na rewitalizowanej lk340? [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Po 25 latach wróciły pociągi do Karpacza. Co słychać na rewitalizowanej lk340? [FILM]
Po 25 latach wróciły pociągi do dolnośląskiego Karpacza. Nie był to co prawda - tak bardzo wyczekiwany pociąg osobowy, a tylko skład towarowy z materiałami potrzebnymi do ostatnich prac przy rewitalizacji linii nr 340. Jednak już wkrótce pojadą tędy także pociągi z pasażerami. Jak wygląda aktualna sytuacja na rewitalizowanej linii kolejowej z Jeleniej Góry do Karpacza?
REKLAMA